Nerezové hrnce bez poskvrnky

Hrnce nekupujete ob týden, proto byste měli dělat všechno pro to, aby vám vydržely co nejdéle a co nejhezčí. Máme pro vás několik tipů, díky kterým se vám budou nerezové hrnce lesknout jako zrcadlo.

VYHRAJTE BOJ S PŘIPÁLENINAMI
Připálili jste v hrnci jídlo a lámete si hlavu nad tím, jak připáleninu odstranit? Zapomeňte na drátěnky a čistící písek. Cokoliv, co škrábe a obrušuje, může totiž vytvořit v nerezovém povrchu hrnce rýhy, a tím jej nenávratně poškodit.

Dejte přednost jedlé sodě a povařte ji v hrnci s trochou vody. Pevně usazené nečistoty pustí a jejich zbytky snadno odstraníte mycím prostředkem a houbičkou. Nebo se v obchodě poohlédněte po speciálním přípravku na čištění nereze. Tím nečistoty perfektně vyčistíte a hrnec bude jako nový.

Kvalitní nerezové nádobí můžete mýt bez obav také v myčce. Pokaždé však předem vše připálené odstraňte, protože například s přichycenými míchanými vajíčky si myčka neporadí ani na nejvyšší teplotu.

POZOR NA PLAMEN
Vždy se ujistěte, že plamen zahřívá jenom dno hrnce a neolizuje hrnec z vnější strany. Opalováním hrnce totiž vzniknou na jeho stěnách modré nebo hnědé skvrny, které už neodstraníte.

DUHOVÉ SKVRNY A USAZENÝ VÁPENEC
Pokud jste si všimli, že vám po uvaření těstovin zůstaly na dně a stěnách hrnce duhové skvrny, které sebeusilovnějším leštěním nechtějí pustit, přetřete je obyčejným octem nebo citrónem. Hrnec pak stačí opláchnout teplou vodou a skvrny zmizí. Stejně tak odstraníte i zaschlé kapky vody nebo vápenec usazený na dně.

Tyto skvrny nejsou nikterak škodlivé a vznikají jako důsledek reakce škrobu a nereze. Jedná se tudíž pouze o estetický problém a v případě, že nejste puntičkáři, nemusíte je vůbec řešit.

CO BY SE VÁM V KUCHYNI MOHLO HODIT
Vyzkoušejte nerezové nádobí s praktickou dírkou v pokličce, díky které může pára vzniklá při vaření unikat. Už nikdy nebudete muset zvedat nadskakující pokličku a drhnout zaprskanou kuchyňskou linku.

Nerezový hrnec s perforovanou pokličkou je jako stvořený pro vaření špaget. Pořiďte si tohoto praktického pomocníka pro italskou kuchyni a zabraňte těstovinám, aby vám při slévání vody utíkaly do dřezu.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup