Získejte ZDARMA luxusní vestu jako DÁREK k objednávce nad 990 Kč.  

Všechno nejlepší

Na krásném dortu se ukáže, jak zdatná jste kuchařka. Musíte upéct korpus a ještě dort ozdobit. Není to ale taková věda, jak se zdá. Když si vypomůžete s malými podvodníky, zvládnete to. 

PEČEME KORPUS 

Základem pro pečení je správná dortová forma. Jestli se vám z té vaší už odlupuje teflon, je čas ji vyměnit za novou. Můžete si vybrat z řady forem. Už dávno není na trhu jen klasická teflonová. Vyzkoušejte například silikonovou, ke které se opravdu žádné těsto nepřilepí, nebo keramickou formu. Vyplatí se formu vymazat a vysypat. Nebo také vyložit pečícím papírem. Když ho před tím zmačkáte, bude se vám s ním lépe pracovat.

POTAŽENÍ MARCIPÁNEM 

Nejprve si změřte dort. Přiložte provázek, díky kterému zjistíte, jak velký plát marcipánu potřebujete, abyste potáhli nejen vrch dortu, ale také strany. Kousek přidejte na zahnutí. Vyválejte plát této velikosti, namotejte ho na váleček a přeneste na dort. Vyválený plát má mít tloušťku 3-5 mm, čím větší a silnější plát je, tím lépe se dort potahuje a vyhlazují se nerovnosti. Pokud je tenší, trhá se a rychleji měkne. Na vyválení a přenesení plátu můžete použít potravinářskou fólii. 
Marcipán dávejte na dort potřený krémem nebo marmeládou. Na krému s tvarohem, šlehačkou nebo želitně by mokval. 
K dokonalému vyhlazení marcipánu vám pomůže žehlička. Samozřejmě ne klasická, ale ta na marcipán. Se zdobícími válečky naopak dosáhnete ozdobného reliéfu a dort následně už nemusíte zdobit. Vybrat si můžete z různých dekorů. 

ZDOBENÍ 

Možná se vám až do teď zdálo vyrábění marcipánových ozdob pracné, ale víte, že i na ně existují vykrajovátka? Vykrajovat můžete růžičky, kytičky, ale také listy. Dětem se pak budou líbit vykrajovátka ve tvaru hraček nebo včelky. Pak je to stejně snadné, jako hrát si s dětmi s modelínou. Stačí vyválet plát a vykrojit požadovaný tvar. Ti odvážnější se pak můžou vrhnout s modelovací sadou sadou na vlastní tvoření. 

SERVÍROVÁNÍ

Když už jste si dali s dortem tolik práce, nepokažte servírování. Dokonale dort odprezentujete například na otočném stojanu. V případě převážění se vám bude hodit sevírovací podnos s poklopem. Krájení a přendávání na talíř vám usnadní speciální nůž na dort a lopatka.

A teď už jen přejeme dobrou chuť.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Vánoce.

Adventní inspirace

Naši autoři spolu s vámi, našimi zákazníky, společně vytvářejí magazín plný rad, návodů, receptů a inspirací... Jste zvědaví, co je nového?

Newsletter

Novinky a akce

na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů

Advent 2021

6577 výdejních
míst

a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup