Sametové hebké povlečení Daisy jako DÁREK k objednávce nad 1500 Kč.

Zahrádky ve sklenicích

Miniaturní azyl dopřejete rostlinám díky dózám, zavařovacím sklenicím a nepotřebným vázám. Tyto dekorace přinášející pohodu do vašeho domova, a zároveň je můžete použít jako nevšedními dárky. 

 

Při výběru rostlin se nemusíte nijak omezovat. Tím spíše, pokud sklenici použijete jen jako pěkný dárek, a nový majitel tam nechá rostlinu jen zakořenit. Pak lze dovnit umístit i tu, která kvapem poroste a byla by pro tento způsob pěstování nevhodná. Připravte si:

  • kuchyňské dózy, zavařovačky, lahev od okurek, skleněný svícen atd.
  • kaktusy, drobné sukulenty, skalničky, mini orchideje i rostliny, kterým vyhovuje hydroponie
  • substrát pro příslušný druh rostlin
  • pro vícevrstvou strukturu a drenáž - keramzit, přírodní nebo sušený mech, drobný říční i dekorativní štěrk, barevné nebo bílé kamínky, skleněné kuličky, písek a pod.
  • drobné dekorace, keramické figurky, lastury, suvenýry z cest

 
Na dno nádoby dejte keramzit nebo dekorativní štěrk a přisypte zeminu. Zasaďte rostlinu, dobře zakryjte kořeny, substrát kolem přimáčkněte a zalijte. Povrch dozdobte kamínky, lasturami, pískem nebo jak vás momentálně napadne. Mech se hodí k pokrytí substrátu, který nemá tolik vysychat.

 

 

KAŽDÉ ROSTLINĚ VYMYSLETE JINÉ ARANŽMÁ

 

Jednotlivé druhy rostlin si samy vyberou své prostředí. Například k sukulentům se hodí kameny, k vodním rostlinám říční písek a lastury. Mnohé rostliny ve sklenici teprve zakoření a takové, které jsou rády ve vodě, přesadíme až s pěkným kořenovým základem. Pokud osazujete větší nádoby s více rostlinami vedle sebe, počítejte s tím, že porostou a začnou se utiskovat. Nesázejte je těsně k sobě a prázdné plochy zatím využijte pro nápadité aranžmá.

 

SKLENICI S VÍČKEM MŮŽETE DOBŘE PŘENÉST A DAROVAT

 

K vyrobení tohoto typu dárku se ideálně hodí kuchyňské dózy GRANDE. Díky víčkům je snáze přepravíte na místo určení. K dárku přidejte i nějakou drobnost, která novou majitelku či majitele potěší. K umístění stříbrného ptáčka byly použity rovné pruty z keře. Jistě vymyslíte spoustu dalších nápadů.

 

 

 

ABY SE ROSTLINKÁM DAŘILO

 

Půvabné zelené zahrádky lze pěstovat i zakládat po celý rok. Rostliny si v otevřených sklenicích vytvoří své vlastní mikroklima, v němž si spokojene vegetují. Stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel:

  • Můžete pěstovat suchomilné i vlhkomilné rostliny, ale nedávejte je do jednoho prostředí. Rostlinní nájemníci potřebují stejné podmínky pro pěstování.
  • Obsah skleníčku nepřemokřete. Rozhodně platí - méně je více. Rostlinám vytvořte půdu s drenážními vrstvami, aby mohla voda protéct a nezůstaly jim mokré kořínky.
  • Do velké nádoby je vhodné umístit na dno keramzit, který pohltí přebytečnou vlhkost. Nechcete-li, aby se s ním zemina smísila, zakryjte ho kolečkem vystřiženým z netkané textilie, kterou používáte v zahradě např. pod štěrk nebo mulč.
  • Jako florárium poslouží kuchyňské dózy, zavařovací sklenice, skleněné válce, objemné svícny i nevyužité vázy. Podstatné je, abyste otvorem prostrčili ruku a mohli pohodlně sázet a zdobit.  

 

 

Další zajímavé tipy naleznete na našem blogu.

 


 

Co se vám bude hodit

Skleněná dóza s klipovým uzávěrem 1 Skleněná dóza s klipovým uzávěrem 2
Bestseller
Skleněná dóza s klipovým uzávěrem
od 109 
Skladem 4 varianty
5,034x
Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Jaro 2024.

Nápady pro útulnější domov

Naše autorky pro vás připravují blog plný zajímavých článků. Ať už hledáte inspiraci v bytovém designu, šikovné rady do domácnosti, vyzkoušené recepty nebo návody na vyrábění dekorací.

Newsletter
Novinky a akce
na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů
Jaro 2024
16 000 výdejních
míst
a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup