5 tipů, jak alergikům usnadnit v ložnici život

Roztoči jsou hned po pylech druhou nejčastější příčinou alergických obtíží. Abyste se v ložnici neusmrkali a neuškrábali, máme pro vás několik rad, jak zatočíte s roztoči.

Roztoči jsou hned po pylech druhou nejčastější příčinou alergických obtíží. Abyste se v ložnici neusmrkali a neuškrábali, máme pro vás několik rad, jak zatočíte s roztoči.

1. Vyměňujte ložní prádlo každý týden

Roztoči milují ložní povlečení. Proto byste ho měli každý týden měnit a prát. Veškeré povlečení, deky i prostěradla perte alespoň na 60 °C, abyste nezvané hosty zlikvidovali. Nezapomeňte prádlo pořádně vymáchat, abyste ho zbavili zbytků prášku. V případě, že smýšlíte ekologicky, použijte místo aviváže ocet. Roztočům nedáte šanci.

2. Odstraňte zbytečné textilie

Vyhoďte z ložnice pryč všechny koberce, závěsy i záclony. Všechny textilie totiž představují výbornou skrýš pro miliardy roztočů. Snažte se nechat povrchy v ložnice co možná nejvíce hladké a omyvatelné. Chcete mít v ložnici přece jen nějaký koberec? Vyberte si kusový kobereček, který snadno vyperete v pračce.

3. Zbavte se lapačů prachu

Schovejte z ložnice zarámované fotky, plyšová zvířátka, sošky andělíčků i slonů a vůbec všechno, na co by mohl sedat prach. Ten totiž tvoří další významnou část příčin alergií. Stejně jako v případě podlah byste se měli snažit udržet všechny povrchy hladké, a tím pádem nejlépe udržovatelné.

4. Udržujte nízkou vlhkost

Ložnici pravidelně větrejte. Jestliže bydlíte ve vlhkém bytě či domě, pořiďte si odvlhčovač vzduchu. Vlhkost vzduchu v místnosti by neměla přesáhnout 50 % a teplotu byste měli udržovat někde mezi 19 a 21 stupni. V takových podmínkách se roztočům líbit nebude.

5. Domácí mazlíčci

Pokud je to alespoň trochu možné, nepouštějte domácí zvířata do ložnice. A pokud to možné není, nedovolte jim alespoň spát v posteli. Pořiďte svému pejskovi nebo své kočičce vlastní pelíšek.

Pořiďte si také pokrývky vhodné pro alergiky, ve kterých se roztočům nedaří, a vyspěte se do růžova bez projevů alergie.

 

 

                                                      

                                                                                                                    

                                                                                                                                           

                                                                                       

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Jaro 2024.

Nápady pro útulnější domov

Naše autorky pro vás připravují blog plný zajímavých článků. Ať už hledáte inspiraci v bytovém designu, šikovné rady do domácnosti, vyzkoušené recepty nebo návody na vyrábění dekorací.

Psali o nás
Newsletter
Novinky a akce
na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů
Léto 2024
16 000 výdejních
míst
a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup