Bezpečná koupelna

Koupelna je jednou z nejrizikovějších místností v bytě. Kluzké prostředí z ní dělá ideální startovací čáru do nemocnice. Využijte naše tipy a i bez náročných stavebních úprav z ní udělejte bezpečné místo.

 

VANA

Nároky na bezpečnost se mohou během života měnit. Jiné požadavky mají senioři, jiné například těhotné ženy, malé děti nebo osoby se sníženou pohyblivostí. Úrazy také často vznikají při překonávání určité překážky, jako je například okraj vany.

Pro usnadnění vstupu a výstupy z vany využijete pomocný schůdek k vaně.Ocení ho také děti, pro které bude vstup do vany mnohem jednodušší, ale s jeho pomocí dosáhnou i na umyvadlo. Má bytelnou konstrukci a 4 kovové nohy s protiskluzovým zakončením. 
Pomocný schůdek k vaně

Z hlediska bezpečnosti je lepší sprchový kout, ale nemusíte zoufat, ani pokud máte vanu. Je možné přikoupit madlo, díky kterému se z vany pak lépe vstává nejen seniorům a nemocným lidem, ale i těhotným, obézním nebo lidem s problémy pohybového ústrojí. Madlo je opatřeno dvěma extra silnými přísavkami a přidělat ho můžete prakticky kdekoliv a bez vrtání. Podobnou službu vám poskytne také opora k vaně.
Madlo se silnými přísavkami
Opora k vaně

Sedačka do vany patří k velmi oblíbeným koupelnovým pomocníkům. Usnadňuje nejen samotné koupání, ale i zvedání se a výstup z vany. Sedačku tvoří bytelná kovová konstrukce, sedátko je z tvrzeného plastu s protiskluzovou úpravou. Konstrukce je opatřena gumovými protiskluzovými zakončeními. Pro bezpečné používání je sedačka vhodná pro vany s vnitřní šířkou 52 - 62 cm.
Závěsná sedačka do vany

SPRCHOVÝ KOUT

Nejčastější příčinou úrazu v koupelně je uklouznutí. Multifunkční podložku do sprchového koutu lze využít mnoha způsoby. Ochrání vás každý den před nebezpečným uklouznutím. Speciální struktura podložky stimuluje krevní oběh a snižuje tak svalové napětí. Podložka do sprchového koutu má jemné štětinky, které poskytnou příjemnou masáž a pomohou při důkladném mytí nohou. Svými rozměry se podložka hodí do každé sprchy. Využít ji můžete samozřejmě také před vanu nebo sprchový kout.

Ve sprše oceníte také různé sedačky, které se dají zabudovat i přímo do sprchového koutu. Pokud v koupelně potřebujete u umyvadla sedět, je nutné, aby vše bylo na dosah ruky. Malá komoda se vejde do každé koupelny. Komody jsou vyrobeny z kvalitního pevného plastu, který odolá i vlhkému prostředí koupelny. Využít ji můžete například na ručníky a hygienické potřeby.
Plastová komoda karamelová

TOALETA

Problematické může být také vstávání z WC. Zvýšení toalety pomocí nástavce výrazně usnadní dosedání i vstávání. Výška WC by měla být minimálně 46 cm. I k WC lze přidělat pro snadnější vstávání madlo. Speciálně tvarované madlo do koupelny můžete použít jako oporu k vaně, do sprchového koutu i na WC. Madlo do koupelny má dvě velmi silné přísavky, které můžete připevnit na všechny typy hladkých povrchů. Madlo je vroubkované, při používání tedy neklouže z ruky.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Jaro 2024.

Nápady pro útulnější domov

Naše autorky pro vás připravují blog plný zajímavých článků. Ať už hledáte inspiraci v bytovém designu, šikovné rady do domácnosti, vyzkoušené recepty nebo návody na vyrábění dekorací.

Psali o nás
Newsletter
Novinky a akce
na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů
Léto 2024
16 000 výdejních
míst
a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup