Filmové nohy

Starat se o nohy je důležitější, než si myslíte. Podle nohou se dá vybírat i nevěsta, jen si vzpomeňte na Popelku. Myslíte si, že by prince oslnila ztvrdlými patami, případně kuřím okem? Projděme si pár filmů, kde si „nohy“ střihly svoji roli.

Nohy jako princezna

Začněme od Popelky. Podle padnoucího střevíčku princ svou vyvolenou poznal. Abyste se nestyděla zout kvůli rozpraskaným patám nebo kuřímu oku, noste alespoň 3-5x týdně speciální hydratační ponožky. Rubová strana ponožek je celá potažena gelem obohaceným o vitamíny, oleje a minerály, které vyhladí drsnou pokožku chodidel.

No to je smrad, že by jeden pad!

„Táto, ty ses zul? 
Ale jenom trošku... 
Na mou duši, von se zul...! 
No to je smrad, že by jeden pad! Okamžitě se vobuj!“

Abyste nedopadli jako starý Škopek v Troškově komedii „Slunce, seno, erotika“, chce to pravidelnou a důslednou hygienu. Zápach nohou totiž způsobuje pot a přemnožené bakterie. Nohy si myjte mýdlem v teplé vodě i několikrát denně. Vyzkoušet můžete například koupele z bylinek nebo černého čaje, někdo naopak nedá dopustit na koupele s kamencem. Kupte si pemzu a chodidla pravidelně zbavujte odumírající kůže. Často si měňte ponožky. Ideální jsou bambusové nebo s obsahem stříbra.

Kromě hygieny hraje velkou roli i obuv. Co nejčastěji vyměňte zavřené boty za lépe větrající obuv, například zdravotní obuv. Pokud máte problémy s pocením nohou, investujte do kvalitní kožené obuvi. Ta s vlnkovým povrchem nášlapné stélky pod chodidlem omezuje pocení a snižuje riziko plísňových onemocnění. Některé typy nabízí i vyjímatelnou stélku, stačí ji vyměnit a Vaše boty budou opět jako nové.

Boty obden střídejte, jen tak mají možnost dokonale vyschnout. Kromě toho je nutné i boty vyčistit. Velmi účinným prostředkem je bavlněný hadřík naplněný zažívací sodou nebo obyčejná školní křída. Oba pomocníci zbaví boty vlhkosti a zápachu.

Kolikrát nemůžu ani vstát

„Klouby. Kolikrát nemůžu ani vstát.
Ale vstaneš!?
No, nakonec jo, páč musím.
Tak si nestěžuj. Jsou lidi, co nevstanou.
Co tam máš dál.
Ty, křečový žíly.
Podívej se na moje, gumový ponožky nosíš ??
Nosím.
No tak, tak dál.“

Úsměvný rozhovor Bedřicha Rambouska a doktora Skružného v podání Rudolfa Hrušínského zná z filmu „Vesničko má středisková“ snad každý. Pokud ale sami při vstávání trpíte, úsměvné to rozhodně není. Místo gumových ponožek pro Vás máme stahovací podkolenky. Při revmatických potížích vyzkoušejte elastické bandáže z pravé očí vlny, která příjemně hřeje. Vybrat si můžete návleky na kolena, ale také na lokty. Bolest pomocí tepla pomáhá zahnat také hřejivý návlek s obsahem mědi. Pokud Vás netrápí revma, ale zranění, možná je tím řešením pro Vás magnetický návlek, který pomáhá k doléčení naraženin, zlomenin, vymknutých kloubů a naražených vazů. Do každého návleku je zabudováno několik magnetů, které stimulují krevní oběh a napomáhají lepšímu prokrvení.

Číšníky, jako byl třeba Rambousek, ale také všechny, kteří v zaměstnání hodně stojí, dokážou pořádně potrápit nateklé a bolavé nohy. Odborníci doporučují dávat chodidla alespoň na několik minut denně nad úroveň těla. Díky tomu odchází přebytečná tekutina z nohou a dochází k velké úlevě od bolesti a otoků. Opřít si je můžete o zeď nebo třeba při sledování televize o nastavitelnou opěrku nohou.

Ta vaše chůze

„Když jste kolem mě procházela, nemohl jsem z vás spustit oči. Ta vaše chůze... Myslím, že jsem člověk přesně pro vás. 
Jo? Opravdu?
Určitě. (Muž vytáhne cosi z kufříku) Znáte tenhle preparát? Na artrózu kyčlí. Nepřekonatelný.“

Lenka Vlasáková ve filmu „Ženy v pokušení“ tímto komplimentem nadšená nebyla. Právě naopak. Nutno podotknout, že artrózou netrpěla a na její chůzi nebylo nic zvláštního. Za „výjimečnou“ chůzi často nemůže artróza, ale nevhodná obuv. Lodičky jsou jistě ozdobou dámských nohou, protože je prodlouží a dodají jim potřebné centimetry navíc. Ale pokud v nich neumíte chodit, raději je nechte ležet ve skříni. Nohy se mnohem lépe cítí ve zdravotní obuvi, která má anatomicky tvarovanou stélku a poskytuje klenbě dostatečnou oporu. Zdravotní obuv se speciálně tvarovanou PU podešví do taru kolébky umí ještě víc. Při chůzi aktivuje svaly pro správné držení těla.

Teď už určitě víte, jak důležitou roli nohy hrají a budete jim věnovat péči, kterou si zaslouží.

Ať vám to šlape, přeje decoDoma.

Online katalog

V novém katalogu naleznete tipy na Jaro 2024.

Nápady pro útulnější domov

Naše autorky pro vás připravují blog plný zajímavých článků. Ať už hledáte inspiraci v bytovém designu, šikovné rady do domácnosti, vyzkoušené recepty nebo návody na vyrábění dekorací.

Psali o nás
Newsletter
Novinky a akce
na váš e-mail

Detaily o zpracování osobních údajů naleznete zde.

Katalog produktů
Léto 2024
16 000 výdejních
míst
a mnoho výhod
pro váš pohodlný nákup